blog apple car

 

به گفته افراد آگاه در این زمینه، شرکت اپل قصد دارد، روند انجام پروژه خودروهای هوشمند خود را سریعتر کند. با فروشگاه اینترنتی آل موبایل همراه باشید. این گزارش همچنین فاش می‌کند که ظاهرا اپل اکنون در حال تسریع جدول زمانی خود برای توسعه خودروی الکتریکی خودران با هدف جدیدی برای عرضه آن در چهار سال آینده است.  تیم اپل کار زیادی برای طراحی این تراشه انجام داده است، که گزارش شده ، “پیشرفته ترین جزء” توسعه یافته برای هر پروژه تاکنون می باشد. طبق این گزارش، اپل برنامه‌نویسی این تراشه را به پایان رسانده و قرار است این تراشه را در ناوگان خودروهای آزمایشی خود در کالیفرنیا قرار دهد و انتظار می رود خودرویی را با “ضمانت‌های حفاظتی قوی‌تر از آنچه در تسلا و Waymo در دسترس است” به نمایش بگذارد.

هدف پروژه تایتان در حال حاضر، پس از تغییرهای متعدد، ارائه یک وسیله نقلیه خودمختار است که فرمان ندارد. فضای داخلی این وسیله نقلیه جادار خواهد بود درست مانند فضای داخلی چیدمان صندلی های سبک لیموزینی که استارتاپ EV Canoo برای نمونه های اولیه الکتریکی خود اتخاذ کرده بود. اگرچه اپل در مقطعی در تلاش برای تصاحب Canoo بود، در اوایل سال، اما در نهایت با استخدام یکی از بنیانگذاران این استارت آپ موافقت کرد. همچنین در داخل خودرو یک صفحه نمایش لمسی بزرگ به سبک iPad وجود دارد که رابط کاربری مشابه iOS را نمایش می دهد.

فعلا روش درآمدی پروژه تایتان نامشخص هست. اما اپل در نظر دارد یک ناوگان خودران برای رقابت با شرکت هایی مانند Uber، Lyft و Waymo ایجاد کند ، اما گزارش ها نشان می دهد که به احتمال زیاد اپل قصد دارد این خودروها را به افراد بفروشد.

blog apple car

 

طبق گزارش وبسایت The Verge: در بخش وسایل نقلیه الکتریکی، ظاهرا اپل در پی توسعه یک کابل شارژ مخصوص برای این وسیله نقلیه نیست. در عوض در حال کار بر روی سیستم شارژ CCS است که به این خودرو توانایی شارژ الکتریکی در اکثر ایستگاه های شارژ الکتریکی را می دهد.

البته، همه این‌ تغییرات پس از سال‌ها در این پروژه، که در سال 2014 آغاز شد، اتفاق افتاده است. پنج مدیر مختلف پروژه تایتان را پس از اینکه کوین لینچ، رهبر اپل واچ در اوایل سال جاری مدیریت کرد، اداره کرده‌اند. تمرکز مجدد و تغییر جدول زمانی گزارش شده توسط بلومبرگ می تواند نشانه ای از پیشرفت قابل توجه در این پروژه باشد که او در راس آن قرار دارد.

 

منبع خبر: 91mobiles.com

 

اخبار دیگر
  • تهیه شده توسط آل موبایل
  • 1400/09/09
  • 281 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه