Beware Android users, this malware can steal money via bank apps and reset the phone همدان

سرقت اطلاعات ، هک گوشی ، باج افزار ها و فیشینگ و… از جمله مواردی هستند که هر روز با روش های جدید برای اخاذی از کاربران انواع گوشی های هوشمند و کامپیوترها استفاده می شود. در هرکجای دنیا بر اساس سیستم مالی و بانکی کشورها، هکرها روش های خاصی را برای به اصطلاح یک شبه پولدار شدن استفاده می کنند که در برخی از موارد موفق هم می شوند و در خیلی از موارد توسط پلیس امنیتی کشورها دستگیر می شوند.

سیستم عامل اندروید نسبت به سیستم عامل آیفون از باگ های امنیتی بیشتری برخوردار است و تعداد زیادی از کاربران در سراسر جهان از اندروید استفاده می کنند. یکی از دلایل کم بودن امنیت این سیستم عامل منبع باز بودن و یا دسترسی کاربران به کدهای آن است که باعث می شود این سیستم عامل بسیار آسیب پذیر باشد. یکی از این بد افزار ها که در دنیای هک و کلاهبرداری خیلی معروف است بد افزار براتا که برزیلی هست می باشد، این بدافزار اولین بار در سال 2019 شناسایی شد. در نسخه جدید براتا می تواند پول های بانکی شما را بدزدد و گوشی را به تنظیمات کارخانه ای بازگرداند.

یک شرکت امنیتی در ایتالیا در مورد براتا گفته است این بدافزار بعد از سرقت اطلاعات بانکی فرد می تواند ابتدا گوشی را به تنظیمات کارخانه ببرد و در ادامه سرویس مکان یاب و یا رمز گوشی را کنترل کند.

چگونه امنیت گوشی اندرویدی خود را بالاتر ببریم؟

اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می کنید از نرم افزارهای به اصطلاح شخص ثالث هستند استفاده نکنید. پس از دانلود برنامه ها مجوزهای دسترسی برنامه ها را به گوشی هوشمند خود کمتر کنید. و سعی کنید برنامه های امنیتی و سیستم عامل خود را بروز نگه دارید تا مخاطرات روزانه کمتر شوند.

 

  • تهیه شده توسط آل موبایل
  • 1400/11/14
  • 116 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه