Android 13 developer preview first

شرکت گوگل نخستین بروزرسانی سیستم عامل اندروید 13 خود را وارد بازار کرد. این شرکت یک نسخه اولیه برای توسعه ‌دهندگان اندروید 13 منتشر کرده است. ساخت نسخه اولیه توسعه‌ دهنده برای توسعه ‌دهندگان برنامه در دستگاه‌های پیکسل، از جمله پیکسل 6 پرو، پیکسل 6، Pixel 5a 5G، Pixel 5، Pixel 4a (5G)، پیکسل 4آ، Pixel 4 XL و پیکسل4 برای علاقه مندان این سیستم عامل جدید در دسترس خواهد بود. همانطور که از نام این سیستم عامل جدید پیداست، این یک نسخه اولیه از سیستم عامل اندروید 13 است. بنابراین، ممکن است دارای باگ و مشکلاتی در ابتدای کار خود باشد. برای کاربران و استفاده کننده های این سیستم عامل بسیار توصیه می شود که ساخت پیش نمایش توسعه دهنده را در دستگاه های اصلی خود فلش نکنند. کاربرانی که پیش‌نمایش برنامه‌نویس را فلش می‌کنند، به ‌روزرسانی‌های آینده و بتا را از طریق OTA دریافت خواهند کرد.

برخی خصوصیات اندروید 13

به خاطر دارید که چگونه کل رابط سیستم با توجه به تصویر زمینه انتخابی شما رنگ خود را تغییر می‌دهد؟ خوب، در اندروید 13، برنامه ها نیز بر اساس تصویر زمینه ای که اعمال کرده اید، رنگ خود را تغییر می دهند. گوگل می گوید که توسعه دهندگان باید از نماد برنامه تک رنگ استفاده کنند.

علاوه بر این، اندروید 13 با یک API جدید Photo Picker ارائه می‌شود که به کاربران اجازه می‌دهد فقط عکس‌ها یا ویدیوهایی را که می‌خواهند با برنامه به اشتراک بگذارند انتخاب کنند و نیازی به اجازه دسترسی به کل گالری را از بین ببرد. طبق گفته گوگل، گوشی های هوشمند دارای اندروید 11 یا جدیدتر نیز این ویژگی را از طریق به روز رسانی سیستم گوگل پلی دریافت خواهند کرد.

از آنجایی که این یک پیش‌نمایش توسعه‌دهنده است، این بیلد برخی ویژگی‌های خاص توسعه‌دهنده را نیز به همراه دارد که شامل بهینه‌سازی برای دستگاه‌های صفحه‌نمایش بزرگ، مانند تاشو، تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها می‌شود. Quick Settings Placement API جدید به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا درخواستی را به برنامه اضافه کنند و از کاربران بخواهند تنظیمات سریع برنامه را به کشو اضافه کنند. با شروع اندروید 13، کاربران همچنین می‌توانند برنامه‌های جداگانه را برای نمایش زبان دیگری متفاوت از زبان سیستم تنظیم کنند.

 

  • تهیه شده توسط آل موبایل
  • 1400/11/24
  • 169 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه