ردیابی افراد توسط ایرتگ اپل

زمانی که برای اولین بار سیستم جهانی ایرتگ شروع به فعالیت کرد. ردیاب های بلوتوث اپل با پوشش فوق گسترده در سراسر جهان اولین تجربه ای خاص برای کاربران به ارمغان آورد. ایرتگ وسیله ای جدید برای ردیابی وسایلی که احتمال گم شدن آن ها زیاد هست می باشد. برخی متخصصان امنیتی هشدار داده اند که به احتمال زیاد افراد می توانند توسط هکرها در صورت استفاده از ایرتگ ردیابی شوند. با وبسایت آل موبایل همراه باشید.

بعضی از چهره های سرشناس گفته اند این ایرتگ ها به صورت مخفیانه در لباس و یا جیب آن ها پیدا شده است. و در بعضی از پرونده های قتل در آمریکا پلیس یکی از این ایرتگ ها را در وسایل مقتول پیدا کرده بود و افرادی مزنون به ردیابی قربانیان دستگیر شدند.

نکته ی جالب تر اینکه ایرپادهای جدید اپل توانایی ردیابی را مانند ایرتگ ها به کاربران می دهند. در تاریخ دهم فو.ریه شرکت اپل ردیابی افراد را بدون اجازه از آنها محکوم کرد. در بازار جهانی ردیاب ها رقبای زیادی برای ایرتگ اپل وجود دارد ولی ایرتگ اپل به دلیل گستردگی استفاده کاربران از دستگاه های اپل می تواند کارایی بیشتری نسبت به سیستم های ردیابی دیگر دارد.

 

برخی از علائمی که نشان می دهد شما با خود ایرتگ اپل حمل می کنید.

برند گوشی هوشمند شما در این امر تاثیر گذار هست. مثلا افرادی که از آیفون هایی با سیستم عامل IOS 14.5 یا جدید تر استفاده می کنند در صورت وجود یک ایرتگ در اطراف آنها و به مدت طولانی با فاصله زیاد از صاحب ارتگ یک هشدار در گوشی خود دریافت خواهند کرد. ولی وبسایت اپل زمان دقیق برای اعلام هشدار توسط سیستم عامل اپل را هنوز فاش نکرده است.

در صورت اعلام هشدار توسط گوشی هوشمند خود می توانید صدایی از ایرتگ پخش کنید که مکان مخفی شده ایرتگ را زودتر پیدا کنید.

حالا سوالی که اینجا پیش می آید این است که کاربران گوشی های اندروید در مورد این ایرتگ ها چه ابزار دفاعی در مقابل خود دارند؟ شرکت اپل بعد از اینکه اولین سری از ایرتگ را وارد بازار کرد چند ماه بعد اپلیکیشن اندرویدی را برای امنیت کاربران اندرویدی منتشر کرد که کاربران اندرویدی هم بتوانند ایرتگ های اپل را ردیابی کنند اسم این اپلیکیشن ترکر دتکت هست ولی تفاوتی که عملکرد آن با اپلیکیشن آیفون دارد این است که به صورت اتوماتیک عملیات پیدا کردن ایرتگ ها را انجام نمی دهد و کاربران باید خودشان به صورت دستی انجام دهند.

در زمانی که اپل برای اولین بار ایرتگ را وارد بازار کرد یکی از ویژگی های آن این بود که اگر ایرتگ بعد از سه روز از صاحب خود دور بود از اسپیکر آن صدای بوق منتشر می شد در ادامه شرکت اپل مدت زمان هشدار بوق را به 24 و کمتر کاهش داد.

حالا سوال دیگری اینجا پیش می آید که اگر بلندگوی ایرتگ را به صورت دستی قطع کنید چه اتفاقی می افتد و فرایند هشداری امنیتی چه می شود؟ متاسفانه برای این سوال هیچ جوابی وجود ندارد حتی در بعضی از کانال های یوتیوب روش هایی برای قطع کردن بلند گوهای آنها منتشر شده است.

در صورت پیدا کردن ایرتگ چه اقداماتی انجام دهیم؟

بهترین اقدامی که می توانید در صورت پیدا کردن ایرتگ در وسایل یا جیب لباسهایتان بیرون آوردن باتری آن می باشد. برای انجام این کار صفحه ایرتگ را با شست خود در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید پوشش را جدا کنید و باتری را دربیاورید.

برای خرید ایرتگ اپل از فروشگاه آنلاین موبایل مارکت پیام در شهر همدان روی این لینک کلیک کنید.

  • تهیه شده توسط آل موبایل
  • 1400/11/26
  • 106 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه