The Best Binoculars to Zoom In on Real Lifeدوربین شکاری

دوربین های دو چشمی یا دوربین های شکاری یکی از بهترین ابزار و سرگرم کننده ترین وسایل در طبیعت است و به شما برای دیدن مناظر و حیوانات در طبیعت بسیار کمک می کند. این دوربین ها اکثرا بدون باتری و انرژی الکترونیکی کار می کنند و با ترکیب لنز هایی خاص با شفافیت بسیار بالا توانایی بزرگ نمایی مناظر دوردست را دارد که چشم غیر مسلح انسان توانایی دیدن با این فاصله را ندارد. وقتی به فروشگاه های فروش لوازم طبیعت گردی با کوه نوردی سر بزنید می توانید انواع این دوربین ها با قابلیت های خاص خود را خریداری کنید.

معرفی برخی اعداد و ارقام در شناسایی بهتر خصوصیات دوربین های شکاری

برای اینکه خرید آگاهانه ای از این دوربین ها داشته باشید ابتدا باید شماره هایی که برای شناسایی این دوربین ها استفاده می شوند را به شما معرفی کنیم. دوربین های شکاری با دو شماره شناسایی می شوند. مثلا نام دوربینی که نیکون مونارک ام5 8×42 است عدد 8 قدرت بزرگنمایی را مشخص می کند. و این دوربین توانایی بزرگنمایی اشیاء تا 8 برابر را دارند. عدد 42 به اندازه لنز دوربین یا قطر آن اشاره دارد. اندازه لنز با میزان دریافت نور برای چشم از طریق لنز ارتباط مستقیمی دارد. یعنی در صورت بزرگتر بودن اندازه لنز نور بیشتری به چشم شما می رسد و باعث افزایش وضوح تصویر برای چشم شما می شود.

البته یک نکته ی خیلی مهم در مورد وزن دوربین ها است که باید به آن توجه کرد. هرچه قطر لنز دوربین بیشتر باشد بنابراین شیشه ی بیشتری در آن بکار رفته و درنهایت وزن آن هم اضافه می شود. از آنجایی که اکثرا این دوربین ها را باید در طبیعت حمل کنید با افزایش وزن دوربین سختی حمل دوربین هم بیشتر می شود.

برای اکثر افرادی که می خواهند اولین دوربین شکاری خود را خریداری کنند و هیچ تجربه ای از کار با این نوع دوربین ها ندارد توصیه می کنیم دوربین هایی با زوم 6 یا 8 برابر با قطر لنز 26 الی 50 را امتحان کنند چون اکثر کاربران این رنج دوربین ها از خرید خود راضی بودند.

  • تهیه شده توسط آل موبایل
  • 1400/12/23
  • 101 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه