بروز رسانی سیستم عامل IOS15

این روزها اکثر دستگاه های آیفون مجهز به سیستم عامل IOS15 هستند از جمله ویژگی های این نسخه استفاده ساده تر از مرورگر سافاری ، تغییرات سریع تر و ساده تر برای تنظیمات صفحه اصلی و… را می توان از ویژگی های جدید این سیستم عامل برشمرد. در نسخه ی 15.4 آی او اس ویژگی هایی مانند تشخیص چهره از روی ماسک است که از مشکلات کاربران در وضعیت کرونایی می کاهد.

آیا نسخه جدید سیستم عامل IOS با گوشی های قدیمی آیفون سازگر است؟

مشتریان قدیمی شرکت اپل هم خواهان استفاده از این سیستم عامل جدید هستند. IOS15 بر روی آیفون های 6اس به بالا نصب می شود ولی ویژگی های نرم افزاری که نیاز به سخت افزار جدید و بروز دارند بر روی گوشی های قدیمی آیفون غیر فعال است مثلا حالت پرتره در فیس تایم ، متن زنده ، واقعیت افزوده در نقشه ، صدای فضایی فقط در آیفون هایی که مجهز به تراشه A12 بایونیک یا بالاتر هستند قابل استفاده است. پس برای استفاده از تمام قابلیت های جدید آی او اس 15 باید حداقل آیفونXS را داشته باشید.

برای نصب سیستم عامل جدید آیفون و یا هر سیستم عامل بر روی هر پلتفرمی همیشه از اطلاعات مهم خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. در گوشی های آیفون استفاده از آیکلود برای تهیه نسخه پشتیبان کار را برای کاربر راحت تر می کند.

  • تهیه شده توسط آل موبایل
  • 1400/12/24
  • 92 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه