سی پی یو اینتل سری پی و سری ای Intel 12th Gen CPUs for Slim and Light Laptops Announced

در حال حاضر شرکت اینتل در حال کار روی نسل بعدی پردازنده های خود با نام الدر لیک است، که به دو دسته 9وات و 15وات یا 28 وات تقسیم می شوند و این پردازنده ها بیشتر برای لپتاپ های باریک استفاده می شود. در سال گذشته اینتل از پردازنده های کامپیوتر های رومیزی رونمایی کرد و حالا در رویداد CES ، نسل جدید پردازنده های اینتل مخصوص لپتاپ ها رونمایی شد.

بر اساس اخبار منتشره از اینتل خیلی از برند های معروف تولید کننده لپتاپ در سال 2022 با پردازنده های جدید اینتل عرضه می شوند که تعداد این مدل ها می توانند به 250 مدل لپتاپ برسند.

پردازنده های جدید اینتل به دو سری P و سری E تقسیم می شوند. سری P قدرت پردازش 28 واتی دارد و دارای شش مدل در سطوح Core i3 ، Core i5 ، Core i7 معرفی شده اند و مدل هایی مانند Core i3-1220P و Core i7-1280 و… را شامل می شود. سری U در دو مدل 9 وات که برای دستگاه های کوچک و قابل حمل است و مدل 15 وات برای کاربری های روزمره بکار می رود.

آخرین پردازشگرهای اینتل از ویژگی ترید دایرکتور استفاده می کنند که در نسل قبلی استفاده می شده و قابل استفاده برای ویندوز 11 می باشد و با ویندوز 10 هم سازگار است.

  • تهیه شده توسط آل موبایل
  • 1400/12/05
  • 90 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه