blog_snapdragon 8 gen1

تقریبا در هفته گذشته شرکت کوالکام از جدیدترین پرچمدار خود، چیپست کوالکام انپدراگون 8 نسل 1 برای گوشی های هوشمند پرچمدار 2022 در Snapdragon Tech Summit رونمایی کرد. با آل موبایل همراه باشید. این پردازنده پرچمدار طبق فناوری مدرن 4 نانومتری که در صنعت پردازشگرها پیشرو و بروز می باشد، ساخته شده، و از معماری ARMv9 بهره مند است. و براساس آخرین گزارشات این چیپست نسبت به ورژن قبلی خود از عملکرد 10 درصدی بهتری برخوردار است.

در وبسایت توییتر براساس اطلاعات منتشر شده در یک توییت، مشکلات گرمایی زیاد در چیپست های جدید شرکت کوالکام برطرف نشده است.  با اشاره به گوشی موتو اج ایکس30 که اخیرا معرفی شد، اخباری منتشر شده، مبنی بر اسنپدراگون 8 نسل 1 در تست های سنگین آزمایشگاهی بسیار داغ می شود که نگرانی هایی پیرامون مشکلات بالا رفتن حرارتی چیپست ایجاد کرده است.

اولین گوشی هوشمندی که با پرچمدار شرکت کوالکام وارد بازار می شود، موتورولا موتو اج ایکس30 است. مسائله مطرح شده پیرامون مشکلات مربوط به بالا رفتن حرارت این چیپست آینده ای مبهم برای گوشی هایی که قرار هست با این نوع چیپست عرضه شوند به نمایش می گذارد. اسنپدراگون 888 و نسخه اورکلاک شده آن 888 پلاس ، بر اساس فرآیند ساخت 5 نانومتری که ساخته شده اند، با مشکل بالا رفتن حرارت روبرو هستند. معماری اسنپدراگون 8 نسل 1 بر روی یک نود 4 نانومتری ساخته شده، در نتیجه می شود نتیجه گرفت که اندازه آن کوچکتر شده است، پس در صورت استفاده مکرر و سنگین از این تراشه و انجام بازی یا ضبط ویدئو، بسیار داغ می کند.

اینروزها مسائل مربوط به افزایش دمای گوشی های هوشمند بسیار مورد توجه قرار گرفته است، زیرا حجم اطلاعات پردازشی بالاتر رفته و نیاز به معماری های پردازشی جدیدتر و قدرتمند تر را بیشتر از پیش مورد توجه شرکت های سازنده چیپست ها می کند. البته این آخرین نوع پردازنده نیست و در آینده شرکت کوالکام ایرادات مربوط به مشکلات حرارتی پردازنده ها را مرتفع خواهد کرد.

 

منبع خبر: 91mobiles.com

 

اخبار زیر را هم مشاهده کنید

  • تهیه شده توسط آل موبایل
  • 1400/09/20
  • 170 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه